Przed zakupem pupila warto wiedzieć kilka rzeczy. Która rasa pasuje do Ciebie? Jak wygląda opieka? Co musisz przygotować przed zakupem?

Kupno psa to bardzo poważna decyzja. Z biegiem czasu staje się on nowym członkiem rodziny i należy się dokładnie zastanowić, czy jesteśmy gotowi na taki obowiązek. Poza przyjemnością spędzania czasu w towarzystwie pieska zobowiązujemy się do jego opieki i pielęgnacji.

Co warto wiedzieć przed zakupem?
Co warto wiedzieć przed zakupem?

Jaką wybrać rasę?

Są rasy psów bardziej lub mniej wymagające, takie które potrzebują dużo ruchu i takie które chętnie poleniuchują razem z właścicielem.

W mojej hodowli znajdą Państwo cztery rasy:

  • Buldog Francuski
  • Jamnik krótkowłosy
  • Labrador retriever
  • Maltańczyk

Uwielbiam się nimi zajmować, a z miłości do nich nieustannie poszerzam swoją wiedzę na ich temat. To samo powinni robić przyszli właściciele piesków.

Opieka nad labradorem różni się od opieki nad buldogiem francuskim czy maltańczykiem. Labrador to duży pies, który potrzebuje ruchu, częstych spacerów, biegu i wody do zabawy. Sprawdzi się dla osób prowadzących aktywny tryb życia.
To psy, które kochają przestrzeń i jej potrzebują. Z kolei buldog francuski to pies, który preferuje spokojną przechadzkę i nie lubi upałów ani wody. W letnie dni chętniej schłodzi się w cieniu niż w kałuży, czy stawie. Buldogi są zatem uznawane za typowe psy miejskie.
Każdy pies wymaga odpowiedniej pielęgnacji i tresury. Dlatego też przyszły właściciel maltańczyka musi uzbroić się w cierpliwość i grzebień do czesania jego włosów. Uważa się, że maltańczyk kocha wszystkich swoich domowników i nie ma dla niego wśród nich konkretnego lidera. Z kolei jamnik to pies niezależny, dominujący i uparty. Często zdarza się, że rywalizuje z domownikami o pozycję dominatora.
Muszę podkreślić, że każda z czterech ras, którymi się zajmuję uwielbia towarzystwo ludzi. Są to sympatyczne i łagodne psy, które nie cierpią samotności.
Moje pieski obcują z ludźmi, uczone są odpowiedniego zachowania. Wierzę, że dzięki miłości jaką maluchy z mojej hodowli przesiąkną tym co dostają ich psi rodzice i wyniosą miłość z przysłowiowego domu.

Hodowla Psów Rasowych PSIAKOWO - Psiakowo.net
Hodowla Psów Rasowych PSIAKOWO – Psiakowo.net


Co trzeba mieć przed zakupem psa

Przyszły właściciel powinien zorganizować co najmniej dwie miski dla swojego pupila. Osobiście uważam, że najlepsze są miski metalowe z gumową podstawką dzięki której miska „nie jeździ” podczas picia czy też jedzenia.
Jedna jest na wodę, a druga na jedzenie. Obowiązkową rzeczą jest również legowisko.

W dniu zakupu dostają także Państwo ode mnie pewną ilość karmy, którą piesek był odżywiany. Dzięki temu mają Państwo czas na zorganizowanie sobie odpowiedniego pokarmu dla szczeniaka lub na zakup preferowanej przez Państwa karmy. Karma, którą ode mnie Państwo dostaniecie przyda się wówczas do stopniowego wdrażania nowej.

Kruche i delikatne
Kruche i delikatne

Jeżeli jesteś chcesz kupić małe szczenię, a nie ma go w naszej POCZEKALNI to warto zapisać się na listę osób oczekujących dostępną poniżej: