Buldog francuski jest to pies łagodny i towarzyski. Jest inteligentny, aktywny i skory do zabaw. Przywiązuje się silnie do właściciela, akceptuje łatwo inne zwierzęta w swoim otoczeniu.

Buldog francuski – inteligentny i towarzyski

Buldogi francuskie są bardzo inteligentne, kochają towarzystwo ludzi a szczególnie dzieci. Odpowiednia tresura i poświęcony czas na pielęgnację takiego psa zaowocuje ogromem radości z jego towarzystwa.

Buldogi francuskie to stosunkowo młoda rasa, które przede wszystkim zwracają uwagę swoją anatomią. Charakterystyczna kwadratowa czaszka, skrócona kufka i krótki ogonek to ich znaki rozpoznawcze. Nie da się również nie zauważyć majestatycznie sterczących uszów, które często są porównywane do uszów nietoperzy. Niektórzy twierdzą, że buldogi francuskie są tak brzydkie, że aż piękne.

Buldog francuski - inteligentny i towarzyski
Buldog francuski – inteligentny i towarzyski

Tak brzydkie, że aż piękne

Ich budowa ciała wpływa na charakter i upodobania. Są to psy o muskularnej budowie, ale krótkich nóżkach. Lubią spacery, ale niezbyt długie. Buldogi francuskie nie cierpią upałów i wolą lekki truchcik od szybkiego biegu. Mogą dostać zadyszki, dlatego nie jest to pies maratończyk a raczej często są nazywane miejskimi pieskami. Cień to zbawienie dla buldoga w cieplejsze dni. Jak każdy pies, potrafią szczekać, ale nie robią tego za często. Zdarza im się natomiast chrapać i chrumkać.

Co ciekawe, buldogi często miewają gazy. Jest to naturalna reakcja ich organizmów o nieprzyjemnym zapachu, o którą nie można mieć do nich pretensji. Często puszczanie gazów u tej rasy także związane jest z ich anatomią. Buldog francuski może mieć wrażliwy żołądek, a przez krótki nos i pyszczek jedzenie to nie lada zadanie, ponieważ wraz z pokarmem połykają też znaczne ilości powietrza.

Buldog francuski - inteligentny i towarzyski
Buldog francuski – inteligentny i towarzyski

Średnia długość życia buldoga francuskiego wynosi od 9 do 11 lat. Osiągają wagę od 8 do 14 kg. Buldogi francuskie są bardzo inteligentne, kochają towarzystwo ludzi a szczególnie dzieci. Odpowiednia tresura i poświęcony czas na pielęgnację takiego psa zaowocuje ogromem radości z jego towarzystwa.