Nowy pies w domu – co i jak?

Nowy pies w domu

Nowy pies w domu – co i jak? Przygarnięcie nowego członka rodziny to wielka odpowiedzialność, ale też wielka radość. Tutaj dowiesz się z czym wiąże się zakup szczeniaka, czego się spodziewać i jak zarezerwować pieska w naszej hodowli.

O czym pomyśleć przed zakupem szczeniaka?

Zakupienie szczeniaka to ważna decyzja, która wymaga odpowiedzialności i przygotowania. W związku z tym, zanim podejmiesz tę decyzję, przemyśl te kwestie:

 • Czas i zaangażowanie – szczeniak wymaga czasu, uwagi i zaangażowania. Rozważając zakup weź pod uwagę, że na opiekę nad szczeniakiem będzie trzeba poświęcić dużo czasu – m.in. na karmienie, szkolenie i pielęgnację.
 • Koszty – chociaż zakup szczeniaka to jednorazowy wydatek, to nie wolno zapominać o kosztach związanych z opieką nad nim. Zaliczają się do tego karmienie, opieka weterynaryjna, zakup zabawek i inne potrzeby, które mogą się pojawić w każdej chwili.
 • Rasa psa – wybierz psa, który będzie pasował do Twojego stylu życia i warunków mieszkalnych. Upewnij się, że rozumiesz potrzeby i temperament rasy psa, którą planujesz kupić.
 • Opieka weterynaryjna – jeśli kupujesz psa z niepewnego źródła, warto skontaktować się z weterynarzem. Dowiedz się, jakie badania warto wykonać i jakie szczepienia są obowiązkowe. Jeśli kupujesz szczeniaka z naszej hodowli, nie musisz się już o to martwić.
 • Przygotowanie domu – przygotuj swój dom i jego otoczenie na przyjęcie czworonoga – zadbaj o jego bezpieczeństwo. Warto też zakupić wcześniej potrzebne akcesoria, takie jak klatka, legowisko, miski, zabawki itp.
 • Szkolenie – jeżeli masz zamiar nabyć psa który wymaga szkolenia, zastanów się, czy masz czas i umiejętności, aby sprostać temu zadaniu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług profesjonalnego trenera, zorientuj się jaki budżet należy na to przeznaczyć.
 • Opieka w czasie nieobecności – jeśli pracujesz poza domem lub bierzesz pod uwagę dłuższe wyjazdy, upewnij się, że masz kogoś, kto będzie mógł zająć się szczeniakiem podczas Twojej nieobecności.
Nowy pies w domu - to wielkie zmiany
Nowy pies w domu – to wielkie zmiany

Jak wygląda proces rezerwacji szczeniaka w naszej hodowli?

Proces rezerwacji szczeniaka w naszej hodowli odbywa się następująco:

 1. Rozmowa wstępna. Zaczynamy od wstępnej rozmowy (osobiście lub telefonicznie), podczas której omawiamy wszystkie istotne kwestie. Uwzględniamy Twoje oczekiwania względem szczeniaczka oraz odpowiemy na wszystkie Twoje pytania – dotyczące np. wymagań tej rasy, pielęgnacji, żywienia, wychowania szczeniaka itp.
 2. Deklaracja. Kolejnym krokiem jest ewentualne zadeklarowanie swojej decyzji i oczekiwanie na narodziny szczeniąt, jeżeli jeszcze to nie nastąpiło.
 3. Oczekiwanie na szczeniaka. Zanim pieski osiągną odpowiedni wiek obserwujemy maluchy oraz przesyłamy Ci zdjęcia i filmy. Dzielimy się z Tobą naszymi sugestiami względem odpowiedniego osobnika, biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze ustalenia.
 4. Odbiór pieska. Gdy szczeniaki skończą 8 tygodni mogą już odjechać do swoich nowych domów. Wtedy następuje odbiór malucha wraz z przygotowaną przez nas wyprawką (niezbędnym ekwipunkiem na pierwsze dni pobytu w nowym domu).
 5. To nie koniec! Po odbiorze nadal Cię wspieramy – tyle, ile tego potrzebujesz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w zasadzie 24 godziny na dobę, służąc poradą i udzielając odpowiedzi na każde pytanie!

Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie, a nasi wychowankowie w każdym przypadku wiodą cudowne i bezproblemowe życie ze swoimi nowymi rodzinami.

Nowy pies w domu - wyzwania oraz obowiązki
Nowy pies w domu – wyzwania oraz obowiązki

Nowy pies w domu – podsumowanie

Przyjęcie pod dach nowego pupila to poważna decyzja, która wymaga odpowiedzialności i odpowiedniego przygotowania.

Nie chcemy Cię jednak zniechęcić do kupna szczeniaka – wręcz przeciwnie! Pamiętaj tylko, że przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie przemyśleć wszystkie wyżej wymienione kwestie.

Dzięki temu masz szansę zapewnić szczeniakowi najlepsze możliwe warunki do rozwoju 🙂


Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu coraz poważniej rozważasz przygarnięcie szczeniaczka, możesz zajrzeć tutaj:


Kim jestem?

Nazywam się Agnieszka Sikora, a moje życie pochłania moja Hodowla Psów Rasowych – Psiakowo.

Jako odpowiedzialny hodowca, kocham każdego psa i dbam o niego.

Moje dni są wypełnione radością, oraz ciężką pracą nad moimi podopiecznymi.

Dla dobra Państwa, oraz moich piesków, oferuję swoją pomoc, wiedzę i doświadczenie, zarówno przed jak i po zakupie szczeniaka. Postaram się udzielić odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.